پیرسینگ  یا Piercing چیست؟

استفاده از جواهرات در بدن افراد، از ایام قدیم طرفداران خاص خود را داشته است. برای استفاده از آن لازم است در ناحیه مورد نظر یک سوراخ ایجاد شود. این ناحیه ممکن است بخشی از پوست یا غضروف باشد. به فرایند ایجاد سوراخ در چنین نواحی ، پیرسینگ گفته می شود.
البته در اصطلاح رایج، به اکسسوری یا جواهری که در این نواحی مختلف بکار برده می شود نیز پیرسینگ گفته می شود.( به استثنای گوشواره )

پیرسینگ

در فرایند پیرسینگ ،برای استفاده از اکسسوری ،  یک یا چند ناحیه از پوست یا غضروف سوراخی کوچک ایجاد می شود.

با Piercing،  می توانید یک تغییر بزرگ در ظاهر خود ایجاد کنید

استفاده از گوشواره بخصوص در خانمها یک امر رایج است. با استفاده از پیرسینگ در نواحی دیگر می توانید یک تغییر محسوس در چهره خود ایجاد نماید.
با تکمیل فرم روبرو همکاران ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

  در چه نواحی از پیرسینگ استفاده می شود؟

  • گوش : استفاده از یک گوشواره زیبا بدون شک باعث بیشتر شدن جذابیت خانمها می شود. استفاده از پیرسینگ برای گوش در لاله و غضروف گوش بسیار متداول است.
   پیشتر بصورت رایج افراد صرفا یک سوراخ در بخش لاله گوش خود ایجاد می کردند. اما استفاده از چندین اکسسوری برای لاله و غضروف گوش در حال حاضر بسیار متداول است.
  • ناف
  • بینی

  لازم به ذکر است در نواحی دیگر نیز به سلیقه شخص امکان استفاده از پیرسینگ وجود دارد.

  هشدار مهم : به هیچ عنوان انجام پیرسینگ توسط افراد غیر پزشک توصیه نمی شود!!

  هم اکنون از ما مشاوره بگیرید…

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از ما مشاوره بگیرید؛
  مشاوره با ما کاملا رایگان است.
  همچنین با پرکردن فرم روبرو، مشاورین ما در مدت زمان کوتاه با شما تماس خواهند گرفت.

   نکات مهم در خرید پیرسینگ

   در بازار، پیرسینگ در قیمت ها و متریال مختلف ارائه می شود. اما بعضی جنس های آن ممکن است باعث ایجاد حساسیت در پوست می شود و ممکن است عوارضی را برای فرد ایجاد نماید.
   لذا بسیار مهم است از جنس های مناسب استفاده شود.
   بهترین نوع پیرسینگ برای استفاده از جنس طلاست. پیرسینگ های نقره احتمال ایجاد حساسیت را بیشتر می نماید.در صورتیکه از طلا استفاده نمی کنید ، از پیرسینگ های استیل استفاده نمایید.

   مراقبت های بعد از پیرسینگ

   ورود پیرسینگ مستلزم ایجاد یک سوراخ در ناحیه مورد نظر است. انجام این فرایند مستلزم ورود سوزن با سایز بسیار کوچک به ناحیه مورد نظر است. لذا پس از انجام این عمل ، باید از ناحیه مورد نظر مراقبت کافی نمود. عدم رعایت مراقبت های بعدی ، ریسک مخاطرات و عفونت را بیشتر می کند.لذا توجه به نکات زیر می تواند تضمین کننده انجام فرایند به نحو صحیح و بدون آسیب باشد.

   • محل انجام پیرسینگ باید مورد شستشوی مستمر قرار گیرد.
    بهتر است دو تا سه بار در روز ناحیه مورد نظر با محلول اب نمک شسته شود. نیازی به غوطه وری کامل ناحیه در محلول آب نمک نیست. می توان از پنبه آغشته به محلول آب نمک نیز استفاده نمود. هرچند واضح است که غوطه ور کردن بافت مورد نظر در محلول اثر بهتری دارد. بهتر است هر مرحله این کار بین 3 تا 5 دقیقه ادامه یابد.
    
   • محل انجام پیرسینگ نباید خالی بماند
    خالی ماندن ناحیه، ممکن است باعث بسته شدن سوراخ شود. لذا لازم است پس از اولین بار سوراخ کردن ناحیه مورد نظر، پیرسینگ را در آن قرار دهیم. همانطور که قید شد بهترین جنس برای استفاده از پیرسینگ طلا می باشد. در صورتیکه بدلیل در آوردن آن ، سوراخ مورد نظر بسته شد، به هیچ عنوان برای سوراخ کردن مجدد آن با پیرسینگ تلاش نکنید و به پزشک خود مراجعه نمایید.
   تماس بگیرید 05137605040