تزریق بوتاکس چیست؟

پدیدار شدن چین و چروک در صورت در اثر افزایش سن یک امر طبیعی است.
این امر در اثر آنست که با کاهش کلاژن درم ، هیالورونیک اسید و الاستین ، پوست نازک شده و حجم خود را از دست می دهد.
متاسفانه مثل اکثر پدیده های ناخوشایند، این امر تدریجی است.
در ابتدا خطوط و چروکها تنها هنگام حرکات فعال ایجاد می شوند مثل زمانی که اخم میکنید. این خطوط داینامیک هستند. با گذشت زمان، این خطوط ثابت شده به گونه ای که حتی بدون حرکات فعال، وجود دارند. ماهیت چنین خطوطی استاتیک است.
بوتاکس در واقع توکسین مشتق شده (نوعی پروتئین) از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است؛
وقتی این ماده به عضلات تزریق می شود، بدلیل مهار آزادسازی استیل کولین در محل اتصال عصب_عضله، فعالیت عضلات کاهش یافته و به دنبال آن، چین و چروک های دینامیک دیگر ایجاد نمی شوند و چین و چروک های استاتیک کم عمق می شوند.

پی آر پی

با تزریق بوتاکس ، چین و چروک های دینامیک دیگر ایجاد نمیشوند و چین و چروک های استاتیک کم عمق میشوند.

همـــواره ، پیشگیری بهتر از درمان است …

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس ، قبل از آغاز چین و چروک است. در مواردی خطوط ایجاد شده نیز قابل برطرف شدن است.  هم اکنون با پر کردن فرم روبرو ، از مشاوره رایگان ما در مشهد استفاده نمایید.

   

  تزریق بوتاکس در کدام نواحی انجام میشود؟

  شایعترین مکانهای تزریق بوتاکس، شامل ناحیه اخم، دور چشم و پیشانی برای از بین بردن خطوط دینامیک یا استاتیک کم عمق و کاهش خطوط استاتیک عمیق هست.
  مکان شایع بعدی، زیر بغل، کف دست و پا جهت کاهش تعریق می باشد. بوتاکس می تواند عملکرد عصبهای مربوط به فعالیت غدد تعریق را کاهش دهد و بدین ترتیب تعریق نواحی یاد شده بسیار کم می شود. جلوگیری از تعریق  با تزریق بوتاکس بویژه در فصل های گرم سال بسیار رایج است.
  کاربرد دیگر بوتاکس در افراد مبتلا به میگرن است و می تواند در درمان میگرن موثر باشد. لازم به ذکر است درمان میگرن با تزریق بوتاکس برای همه افراد موثر نیست.
  یکی دیگر از موارد مصرف بوتاکس ، اصلاح لبخند لثه ای است. لبخند لثه ای حالتی است که در آن ، لثه فرد در زمان لبخند زدن و حتی گاهی در زمان صحبت کردن دیده می شود.  در اکثر افراد، امکان اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس وجود دارد.

   

  لیفت ابرو با بوتاکس

  یکی از کاربردهای بسیار شایع بوتاکس، لیفت دم ابرو است. برای افرادی که تمایل به بالا بردن دم ابرو دارند، بوتاکس گزینه بسیار مناسبی است. با استفاده از این روش ، می توان انتهای ابرو را حدود 2 تا 4 میلیمتر بالا برد. میزان لیفت در افراد مختلف متفاوت می باشد. لازم به ذکر است  این روش در همه افراد، امکان پذیر نیست و الگوی عضلات پیشانی در این زمینه تعیین کننده است. در صورت تمایل می توانید در این زمینه از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

   

  چه کسانی میتوانند از بوتاکس استفاده کنند؟

  از نظر علمی از سن ۱۸ سالگی مجاز به تزریق بوتاکس هستیم، ولی به همه توصیه نمیکنیم از این سن تزریق بوتاکس را آغاز نمایند؛ شروع بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد و فرد به فرد متفاوت است. غالبا افراد از سن ۲۵ تا سی سالگی شروع به تزریق بوتاکس می کنند.  ولی اگر کمتر از این سن عضلات فعالی دارید و خطوط استاتیک ایجاد شده اند،  حتما باید تزریق بوتاکس را شروع کنید. در صورتیکه خطوط دینامیک اندکی دارید،  میتوانید تزریق بوتاکس را به تاخیر بیندازید.
  این تصور که پس از ایجاد خطوط استاتیک باید تزریق بوتاکس را شروع کنیم اشتباه است. لذا باید پیش از آن با تزریق بوتاکس از ایجاد چنین خطوطی پیشگیری نماییم.
  دربسیاری از موارد ممکن است پس از ایجاد خطوط استاتیک ، حذف کامل آن به کمک تزریق بوتاکس میسر نباشد و در این صورت باید از روش های دیگر نظیر تزریق ژل استفاده شود.

   

  ماندگاری بوتاکس

  ماندگاری بوتاکس بین ۳ تا ۶ ماه هست که البته بسته به سبک زندگی و شرایط پوستی، سن و…مدت دوام بوتاکس میتواند متغیر باشد.
  به عنوان مثال دوام بوتاکس افرادی که بیشتر در معرض نور آفتاب و گرما قرار دارند، کمتر خواهد بود. همچنین شستشوی مداوم با آب گرم در نواحی تزریق، می تواند منتج به کمتر شدن دوام بوتاکس تزریق شده گردد.
  با کاهش اثر بوتاکس ، بازگشت آهسته فعالیت عضله را خواهیم داشت.

   

  عوارض تزریق بوتاکس

  بطور کلی تزریق بوتاکس فرایند کم ریسکی است . اما در شرایط زیر ، فرایندی پرخطر شناخته می شود.

  • عدم آگاهی کامل فرد تزریق کننده  از آناتومی صورت: عضلات صورت و نقاط و نواحی تزریق، پیچیدگی خود را دارد. در صورت عدم تخصص فرد ، احتمال بروز عوارض جانبی بیشتر است.
  • تزریق بیش از اندازه ماده بوتاکس: در هر عضله باید دوز معینی از بوتاکس تزریق شود که این امر علاوه بر تئوری عضلات، مستلزم داشتن تجربه کافی است. در صورت تزریق بیش از اندازه، احتمال عوارض جانبی بیشتر خواهد بود.
  • رقیق نمودن بیش از حد ماده بوتاکس
  • استفاده از بوتاکس های تقلبی و غیر استاندارد

  علاوه بر موارد فوق ، عوارض مشترکی میان بوتاکس ها وجود دارد . این عوارض مربوط به تکنیک تزریق ، مهارت پزشک و یا کیفیت بوتاکس نیست. بلکه به عنوان عوارض جانبی بوتاکس شناخته می شود و ممکن است صرفا در افراد معدودی ایجاد شود. از جمله این عوارض می توان به خارش ، سردرد، قرمزی ، تورم و موارد مشابه اشاره نمود.
  خبر خوب اینست که احتمال این عوارض بسیار کم است و در صورتیکه برای فردی اتفاق بیفتد، ظرف مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.
   در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک انجام شود و همچنین از بوتاکس با کیفیت و دارای مجوز استفاده شود، می توانیم نسبت به عدم عوارض بعدی آن تا حدود زیادی مطمئن باشیم؛ به همین دلیل پیشنهاد می شود برای تزریق ، با مراجعه به مراکز پزشکی تخصصی و استفاده از بوتاکس های مجوز دار و با کیفیت، سلامتی خود را تضمین کنید. در ادامه مقاله لیست معتبرترین بوتاکس های مجوز دار معرفی شده است.

  هشدار مهم : به هیچ عنوان تزریق بوتاکس توسط افراد غیر پزشک توصیه نمی شود!!

  راه های ورودی مشاوره بوتاکس

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از ما مشاوره بگیرید؛
  مشاوره با ما کاملا رایگان است.
  همچنین با پرکردن فرم روبرو، مشاورین ما در مدت زمان کوتاه با شما تماس خواهند گرفت.

    

   برندهای مجوزدار و معتبر بوتاکس

   در کشور ما ، برندهای مختلفی از بوتاکس استفاده می شود. اما بعضی از برندها دارای مجوز وزارت بهداشت نیستند و متاسفانه به دلیل قیمت پایین این نوع بوتاکس ها ، توجه برخی از افراد را به خود جلب می کند. چنین بوتاکس هایی در اکثر موارد، عوارض جبران ناپذیری برای مراجعه کننده به همراه خواهند داشت. بنابراین پیشنهاد می شود جهت تزریق ، از بوتاکس های مجوزدار و با کیفیت استفاده نمایید. در زیر به 6 مورد از برندهای مجوزدار توکسین ( بوتاکس ) اشاره خواهد شد.

    

   برند BOTOX ساخت کمپانی آلرگان

   یکی از بهترین برندهای توکسین در دنیا، برند BOTOX است که در سال 2002 مجوز FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ) را دریافت نمود. این برند جایگاه خود را  به عنوان  اولین نام شناخته شده در عرضه توکسین در دنیا تثبیت نموده است .
   به همین دلیل نام آن عمومیت یافت و پس از آن ، بسیاری از افراد، تمام برند های توکسین را با نام بوتاکس  می شناسند! متاسفانه این برند در کشور ما وارد نمی شود.

    

   بوتاکس DYSPORT ساخت کشور انگلستان

   برند دیسپورت نیز یکی از برندهای محبوب بوتاکس در دنیاست. در کشور ما نیز مورد شناخت و توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار دارد. با افزایش نرخ دلار در دوره های اخیر، این برند از نظر قیمتی  تفاوت چشمگیری با برندهای ایرانی پیدا کرده است.

    

   نورونوکس NEURONOX ساخت کشور کره جنوبی

   برند نورونوکس در سال 2006 ، موفق به کسب مجوز FDA گردید و در کشور ما نیز به عنوان یکی از برندهای پرطرفدار مورد توجه مصرف کنندگان است.

    

   زئومین XEOMIN ساخت کشور آلمان

   کیفیت محصولات اروپایی بویژه محصولات آلمانی ، برای همه ما واضح است. بوتاکس XEOMIN ، یکی دیگر از برندهای بسیار با کیفیت و البته کمتر شناخته شده در میان مصرف کنندگان ایرانی است.

    

    

   مصپورت MASPORT ساخت کشور ایران

   مصپورت اولین  برند ایرانی است که دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان
   می باشد. با توجه به اینکه این برند ایرانی است ، قیمت بسیار مناسبی نسبت
   به مدل های مشابه خارجی دارد و لذا مورد استقبال بخش قابل توجهی از
   ایرانیان قرار گرفته است.

    

    برند دیستون DYSTON ساخت کشور ایران

   دیستون نیز مدتی پس از مصپورت ، به عنوان یکی از برندهای ایرانی ،  مطرح گردیده است. این برند دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان می باشد و با بهره گیری از قیمت مناسب، جایگاه خود را در میان طرفداران بوتاکس بدست آورده است.
    
    

    

   هزینه تزریق بوتاکس در مشهد چقدر است ؟

   هزینه تزریق بوتاکس  به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله مهمترین عوامل می توان به ناحیه تزریق ، دوز تزریق  و برند بوتاکس اشاره نمود. همانگونه توضیح داده شد، برند های مصپورت و دیستون جهت تزریق بوتاکس در مشهد و حتی در ایران  رایج تر است.بصورت متوسط در زمان آپدیت این صفحه، تیر سال 1402 ، هزینه تزریق بوتاکس صورت با استفاده از برند مصپورت ، با توجه به نواحی تزریق ، در بازه 700 هزار تا 750 هزار تومان می باشد.

    

   اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

   سوزن استفاده شده در بوتاکس ، دارای کمترین سایز است و بنابراین حداقل درد و تورم را ایجاد خواهد نمود. با اینحال لازم است قبل از تزریق ، از عواملی که تورم ناشی از تزریق را بیشتر می کند اجتناب نماییم . همچنین لازم است مواد رقیق کننده خون کمتر مصرف شود . بنابراین موارد زیر توصیه می شود:

   • روزهای قبل از بوتاکس بهتر است از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید.
   • مصرف دخانیات را به حداقل برسانید و یا آنرا قطع نمایید.
   • مصرف داروهایی نظیر آسپرین را قطع نمایید و یا در صورت الزام به مصرف آن ، حتما قبل از تزریق بوتاکس در این مورد به پزشک خود توضیح دهید.


   آیا تزریق بوتاکس درد دارد ؟

   آستانه درد در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. تزریق بوتاکس فرایندی کوتاه است و حدود 5 تا 10 دقیقه زمان خواهد برد و بطور کلی می توان گفت بسیار ساده و کم درد است. همچنین در تزریق بوتاکس از سوزن های BD استفاده می شود که این نوع سوزن بسیار نازک و کوتاه است و این امر نیز به نوبه خود درد را در مراجعه کننده به حداقل می رساند. اما در عین حال افرادی هستند که درد آنرا ناخوشایند می دانند. در تزریق برای این افراد از کرم های بی حسی استفاده می شود. مدت زمان اثر این چنین کرم هایی حدود 30 تا 40 دقیقه است و پس از آن ، مخاطب هیچگونه دردی در محل تزریق احساس نخواهد کرد. لازم به یادآوری مجدد است که فرایند تزریق بوتاکس آنقدر آسان و کم درد است که بسیاری از مراجعه کنندگان ، از کرم های بی حسی استفاده نمی کنند.
    
    
   تماس بگیرید 05137605040